• Nowy

CZUJNIK GAZU LANBERG SR-1003 WEWNĘTRZNY NA KABLU

Z26897
38,00 zł
Brutto

ZWIĘKSZ SWOJE POCZUCIE BEZPIECZEŃSTWA


Niemal każde gospodarstwo domowe korzysta z instalacji gazowej lub urządzeń zasilanych gazem ziemnym lub LPG, a to wiąże się z ryzykiem niepożądanego wycieku. Dlatego czujnik gazu Lanberg SR-1003 jest urządzeniem przydatnym w każdym domu lub mieszkaniu. Urządzenie pozwala na szybkie wykrycie zwiększonego stężenia gazów i zapobiegnięcie niebezpiecznym sytuacjom.

TWÓJ CODZIENNY STRAŻNIK


Czujnik SR-1003 zapewnia ciągły monitoring obecności gazów w pomieszczeniu, dzięki zastosowaniu zaawansowanych technik elektrochemicznych. Czujnik reaguje bezpośrednio z wykrytymi gazami, których poziom przekracza dopuszczalne normy, emitując liniowy sygnał dźwiękowy (ok 85 dB) ostrzegając o możliwości wycieku i konieczności podjęcia kroków zapobiegawczych.


PROSTA OBSŁUGA


Urządzenie jest proste i intuicyjne w obsłudze. Przycisk TEST oraz dioda LED pozwalają na wygodne kontrolowanie prawidłowego działania czujnika. Dodatkowo urządzenie nie wymaga żadnego dodatkowego montażu poza umieszczeniem go na ścianie oraz podłączeniem do gniazdka elektrycznego.


MONTAŻ – UPEWNIJ SIĘ, JAKIEGO GAZU UŻYWASZ I BĄDŹ BEZPIECZNY


W zależności od rodzaju wykorzystywanego w pomieszczeniu gazu, czujnik powinien być zainstalowany na ścianie.

A. W miejscu oddalonym co najmniej 50 cm od sufitu i 1,5 metra od źródła gazu w przypadku gazu ziemnego, który jest lżejszy od powietrza.

B. W przypadku, gdy alarm gazowy zostanie wykorzystany do wykrywania sprężonego gazu ziemnego lub gazu węglowego, których głównymi składnikami są propan lub butan, czyli gaz cięższy od powietrza, urządzenie powinno być zamontowane niżej, w odległości ok. 30 cm (lub mniej) od ziemi i w odległości 1,5 m od źródła gazu typu LPG.


DYSKRETNY SOJUSZNIK


Alarm gazowy Lanberg posiada nowoczesną, trwałą oraz dyskretną konstrukcję. Niewielkie rozmiary i waga oraz biała kolorystyka pasuje do wystroju większości pomieszczeń w domu czy biurze.

SPECYFIKACJA  • Napięcie znamionowe: AC230V / 50 ~ 60HZ

  • Straty mocy: <6W

  • Alarmujący poziom gazu: < 25% LEL

  • Głośność sygnału alarmowego: > 85dB / 3m

  • Wymiary produktu: 126 x 73 x 76 mm

  • Temperatura: -10 ~ + 50

  • Wilgotność: 10% ~ 85% RH

Z26897
10 przedmiotów

Opis

Gwarancja
24 miesięcy
Nr katalogowy
SR-1003
Jednostka miary
SZT